16 Eyl 2016

ZİNCİRİ KIRMA

15 yorum

Bir kaç gün önce Barış Özcan'ı ilk defa izlediğimden bahsetmiştim. Videolarından birinde ünlü komedyen Seinfeld'den öğrendiği bir teknikten bahsediyordu. Önünüze bir hedef koyuyorsunuz ve bu hedef gerçekleştirecek zamanı belirliyorsunuz. Örneğin "her gün yarım saat kitap okuyacağım" diyelim.Kitap okudğunuz her gün için takvime bir çarpı atıyorsunuz.Arda arda gelen çarpılar bir zincir oluşturuyor.Ve artık hedefiniz zinciri kırmamak.Herhangi bir hedefiniz için yatay veya dikey zincirler oluşturabilirsiniz.

Barış bey bloguna da takvim için bir taslak koymuş sağ olsun. İndirip hemen başlayabilirsiniz.Bende hemen indirdim ve hedefimi yazdım.İlk hedefim "her gün bloga bir yazı yazmak". 10 eylülden beri zinciri kırmamak için elimden geleni yapıyorum.Eğer boş vaktim ve yeterli ilhamım varsa bazı günlerin yazısını önceden yazıyorum. Ve istediğim güne ve saate planlıyorum.Böylece ben o gün müsait olmasam bile yazım hazır oluyor.Ve yayınlanıyor Son bir kaç yazımda hep böyle.Ki isterseniz bu konuyla ilgili ayrıntılı bir yazı yazabilirim.

Eğer sizde uygulamaya başlarsanız yada zaten uyguluyorsanız bana yazın olur mu? MErak ediyorum hedeflerinizi.

Sevgilerle...Aslıhan T.
Aslıhan T.

This is a short biography of the post author. Maecenas nec odio et ante tincidunt tempus donec vitae sapien ut libero venenatis faucibus nullam quis ante maecenas nec odio et ante tincidunt tempus donec.

15 yorum:

 1. Güzelmiş bende uygulayabilirim

  YanıtlaSil
 2. Elinize sağlık. Bakıp uygulamak lazım tabi. Sana zincirini kırmaman adına başarılar dilerim.

  YanıtlaSil
 3. Güzelmiş bu yöntem. Ben de spor ve yürüyüş hedefimi uygulayayım. Duyurduğun için teşekkürler Aslıhan :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende spor için uygulayabilirim aslında :) fikir için teşekkürler :) yorum içinde teşekkür ederim

   Sil
 4. Çok mantıklı ben de hergün ingilizce çalışmak ve spor yapmayı hedef haline getirdim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende ingilizce çalışıyorum aklında bulunsun Saliha memrise diye bir program var günde 2-3 dakika çalışıyorsun ve ortalama 5 kelime öğreniyorsun :) ayrıca barış özcan video da 2ye böl tekniğinden de bahsetmiş oda çok yararlı olur. Yorumun için teşekkür ederim :&

   Sil
 5. Başarılar dilerim:) güzelmiş bende deneyim:))

  YanıtlaSil
 6. Videosuyla beraber de bi gaz geldi uygulamasını indirdim, bununla beraber kendime bir hedef belirleyip yapmayı düşünüyorum :) Teşekkür ederim yazı için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Video daha etkili ses tonundan ve konuşmasından ötürü galiba :D zaten kendisi TEDx konuşmaları da yapmış :) başarılar dilerim :) yorum için teşekkürler

   Sil
 7. Ben de izlemiştim bu videoyu. Çok etkili ve faydalı bir yöntem. İnsan hedefine koşarken farkında olmadan kendini geliştiriyor. Ben çizelgeyi kullanmıyorum ama her hafta bir kitap hedefime yavaş yavaş ilerliyorum.

  Bu yorumu okuyan blog takipçilerin varsa kesinlikle düşünmeden hedef belirleyip başlasınlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim hedefiniz de başarılar dilerim :)

   Sil
  2. Teşekkür ederim, ben de size başarılar dilerim :)

   Sil