11 Eyl 2016

YENİ YAZI SERİSİ | BANA ÖĞRETİR MİSİN? | SATRANÇ

4 yorum

Merhaba bugün nasılsınız bakalım ?Bugün Barış Özcan'ın videolarını ilk defa izledim.İlk defa izledim ve çok etkilendim.Bir çoğunuz biliyordu ama ben bugün öğrendim.Sonra bilmediğim ne kadar çok şey olduğunun farkına vardım.Ve bildiğim çok şey. Her birimizin aklının farklı çalıştığını ve bilgi birikimlerimizin farklı olduğunu düşünürsek ,hepimiz için durum aşağı yukarı böyle.

İnternet bilmediklerimizi öğrenmek için çok büyük bir kaynak. Teorik anlamda bir çok şeyi bu kaynaktan öğreniyoruz. Hatta bu kaynaklar arasında bizim bloglarımız da mevcut.Ama gelin görün ki bir kitabın yorumunu okumakla o kitabı okumak arasında büyük bir fark var. Benim de aklımdan şöyle bir şey geçti.Yeni bir yazı serisi oluşturayım ve bilmediğim her başlık için bir yazı yazayım.Böylece aranızda bu konuda bilgisi olanlar bana öğretebilir. 

Dur! nereye? önce sayfayı sonuna kadar oku :) 

İnteraktif olarak öğretmenin zorluğunu biliyorum.Ama bu konuda yararlı tüyoları,kaynakları ve sizin nasıl öğrendiğinizi anlatarak bana yardımcı olabilirsiniz.Tabii ki bu karşılıklı olabilir.Gerek yorumlar da gerek kendi blog sayfanda öğrenmek istediğin konuyu yazabilirsin.Kendi adıma söz veriyorum bildiğim her konu için yorum yazacağım.Böylece bilmediklerimizi öğrenmiş ve bildiklerimizi öğretmiş olacağız.En azından yardımcı olmuş olacağız. Hem bilgi deryamız artacak hem iyilik yapmış olacağız.

Gelelim ilk konuya.Ben satrancı tam olarak bilmiyorum.Taşları,hamle şekillerini ve sayılarını biliyorum.Fakat oynayamıyorum.Bilen biriyle hiç karşı karşıya oynamadım.Keşke 22 yaşıma kadar beklemeseydim.şimdi söyle bakalım

ÖĞRETİR MİSİN BANA?


Aslıhan T.
Aslıhan T.

This is a short biography of the post author. Maecenas nec odio et ante tincidunt tempus donec vitae sapien ut libero venenatis faucibus nullam quis ante maecenas nec odio et ante tincidunt tempus donec.

4 yorum:

 1. Bir ara bayağı öğrenmiştim satrancı sonra bıraktım çok kafa patlatmak lazım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle :) Bakalım öğrenebilecek miyim bende :)

   Sil
 2. Bu aralar bende çok sardım. tabletime indirdim bir de bulmacaları varmış onuda indirdim. günlük çözüyorum ama kolayları bile zor yapıyorum. :(
  https://tr.lichess.org/
  birde bu siteye kayıt oldum. Bu site faydalı olur. Ben bir haftada epey öğrendim. Evde kardeşlerimle oynuyorum. Önüme gerçek bir rakip çıksa çuvallarım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böylece ilk öğretmenim sen oldun :) Çok teşekkür ederim canım :) yinede benden iyisin :) birgün karşı karşıya oynarız belki

   Sil