7 Nis 2015

Şişman Olmak 3 |Tess Holliday

Hiç yorum yok
Merhaba blog sokağı sakinleri :) Daha önceki Şişmanlık konulu yazımda olan bir ismi size daha detaylı tanıtmak istedim.Çünkü ben bu kadına bayılıyorum

Tess Holliday 


Bazı gazetelerin tabiriyle "tarih yazan manken".Çünkü Büyük beden mankeni Tess Holliday, standartların oldukça dışındaki boyu ve kilosu ile önemli bir modellik ajansıyla kontrat imzalayan ilk manken oldu.
Los Angeles doğumlu olan Holliday, model olmak için fazlasıyla kilolu ve kısa boylu olduğunu düşünüyordu. Bugün ise Vogue İtalya için çekimler yapıyor, binlerce moda markasıyla birlikte çalışıyor.bu dönem benim için bir kilometre taşı’ diyor. İngiltere’de bulunan MILK model ajansıyla kontrat imzalayan Holliday, böylece modellik tarihinde de bir rekor kırmış oldu.Curves’ (Kıvrımlar) adında bir koleksiyonu sunması planlanan Holliday, sosyal medya üzerinden de ‘Güzellik Standardınızı Sallayın’ konulu bir kampanya başlattı ve büyük destek gördü.

52 beden ve 1.72 boyuyla standartların oldukça dışında olan modelin Instagram’da 352 bin, Twitter’da ise 22 bine yakın takipçisi var.Ajansla olan anlaşmasının sebeplerinden biri de bu… Ajans yetkilileri, onun pek çok kadın için bir rol model olacağını düşünüyor.Holliday’i Nylon Magazine, Marie Claire, Vogue, Cosmopolitan, People gibi pek çok ünlü dergi sayfalarına taşıdı.Küçükken kiloları nedeniyle alay konusu olan Holliday, 17 yaşındayken okulu bırakıp mankenliğe başlamışHolliday’in anlaşması sonucu vücudunun şimdiki şeklini koruması için epey çaba sarfetmesi gerekiyor. ‘Asla oturmuyor, günün 12 saati çekimde oluyorum. Eğer boşsam spor yapıyorum’ diyor


Holliday kaymayı seviyor. Kocasına çok aşık ve bir de oğlu var. ‘İnsanlar bana yeterince iyi olmadığımı söylediğinde çok üzülürdüm. Şimdi ise geldiğim yere inanamıyorum’ diyor.Henüz 30lu yaşlarına yeni girmiş buluyor :)Bu harika kadının size hayalleriniz konusunda ilham vermesi için paylaştım.
Aslıhan T.
Aslıhan T.

This is a short biography of the post author. Maecenas nec odio et ante tincidunt tempus donec vitae sapien ut libero venenatis faucibus nullam quis ante maecenas nec odio et ante tincidunt tempus donec.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder