22 Eki 2016

GÜVENEMEYECEK MİYİZ?

10 yorum
Merhaba. Nasılsınız? Diye başlarım normalde yazılarıma. Hal hatır sorarım ama bugün ne benim içimden geliyor ne de sizin iyi olacağınızı sanmıyorum. Irmağı hepinizin duyduğunu tahmin ediyorum. 3,5 yaşında küçücük bir kız çocuğu. Komşuları tarafından çok büyük ihtimalle tecavüze uğradı! Ardından öldürüldü. Katili 10 yıldır  pedofili hastası olduğunu ve kadınlar ile uzun zamandır birlikte olmadığı için yaptığını söyledi. Bu cümleler ile savundu kendini. Sanki mazur görülebilecekmiş gibi.. O itiraf edene kadar herkes onun üzerine fazla gidildiğini düşünüyorlardı. Çocuklara öpücük karşılığı şeker veriyormuş. İnsanlar bunu iyi kalpli olduğundan sanıyorlarmış. 

Nasıl bir zihniyetle karşı karşıya olduğumuzu anlayın. Eğitimli hatta eğitimci yada zır cahil farketmiyor. Sokaklarımızda dolaşan sapkınlar var. Hepimiz hatta hayvanlar bile onlara göre birer hedef. Kimileri bu işten sıyrılıyor bile. Çoğumuzun aklının almadığı sebeplerle indirim alıyorlar!! 

Belli ki bundan sonra Allahtan başka kimseye güvenemeyeceğiz. Önlemlerimizi almak zorundayız. İlk adım daha önce de yazdığım mahremiyet eğitimi. Üşenmeden çok kısa bir sürede bu eğitimi aile içerisinde verin lütfen. 
İkinci adım çocuğunuza- paranoyaklaştırmadan yapın- asla ama asla bir yabancıyla konuşmamasını, birşey almamasını, dokunmamasını tembihleyin. 
Üçüncü adım hergün ne yaptığını sorun. Hataları olduğunda sert tepki vermeyin. Ki sizinle rahat konuşabilsin
Dördüncü adım kız olsun erkek olsun - tabii ki bu sapkınlık için bir açıklama olamaz- rahat kıyafetler giydirin. Onlar sadece birer çocuk. Dikkat çekecek ve dar kıyafetler giydirmeyin. Özellikle bazı kız çocuklarının çok fazla kadınsı giydirilmiş olduğunu gördüm. Hem rahat oynayamıyorlar hemde hedef haline getirmiş oluyorsunuz. Evet sebebi kıyafet değil ama kendilerini savunacak yaşta değiller. Şuan onları siz savunuyorsunuz. Demek oluyor ki tek Olmak zorunda oldukları bir yerde dikkat çekmemeliler. Bazılarınız bu adıma tepki gösterecek biliyorum. Ama çağımızda binlerce marka var. Aralarında oldukça spor markalar da mevcut. Çocuklar kendi kıyafetlerini seçiyorsa pekala buralardan alabilirsiniz. Ki çocukların giyim zevkleri ebeveynler tarafından şekillendiriliyor 
Beşinci adım eğer bu tür bir durumdan şüpheleniyorsanız. Mutlaka bir Pedagog ile iletişim sağlayın. Çocuğunuza aşırı tepki göstermeyin ve utanmayın. Utanması gereken siz değilsiniz. 


Başka neler yapılabilir yorumlarınız bekliyorum. İnşallah Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın.. 
Aslıhan T.
Aslıhan T.

This is a short biography of the post author. Maecenas nec odio et ante tincidunt tempus donec vitae sapien ut libero venenatis faucibus nullam quis ante maecenas nec odio et ante tincidunt tempus donec.

10 yorum:

 1. Ah nasıl içi yanıyor insanın. Masum bir çocuk hayatını kaybettikten sonra ne fayda! Rabbim korusun tüm çocukları... Bir yanda çocuklar bombalar altında can veriyor, bir yanda istismara uğrayarak... Söylediklerinin her birine katılıyorum. Özellikle yetişkin gibi giydirilen çocuklar konusunda çok haklısın. Sosyal medyada ve etrafta çok fazla şahit oluyorum. Hem bu tarz bir olaya sebebiyet vermemesi için hem de çocuğun yaşına göre yaşaması için önemli bir husus. Kızsalar da kırılsalar da bu böyle. Bilinçli olmak zorundayız. Bir anne değilim henüz ama bir kız kardeşe sahibim. ''Çocuğu bunaltmayın, sıkmayın.'' önerilerinin aksine küçüklüğünden bu yana ben onu onların tabiriyle hep ''bunalttım''. İyi ki de öyle yapmışım. Sürekli takip edilecek çocuklar. Yaşadığımız çağ bunu gerektiriyor. Bence en temelde ümmetimizin giderek eksilen imanı yatıyor. Giderek yozlaşan bir toplumuz. Haliyle ahlaksızlık da had safhada. Allahım! Islah eyle bu canileri!

  YanıtlaSil
 2. şiddet olmadan şiddet bu .. canilik boyut değiştirdi artık. tükendik bu olaylardan ülkece ve milletçe.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Caydırıcı cezalar verilirse bu tükenişe dur diyebiliriz diye düşünüyorum. Bu psikolojik şiddet canım benim çoğu zaman fiziksel şiddetten fazla can yakıyor.

   Sil
 3. Ben de bugun gordum sosyal medyada dumura uğradım resmen. aldım çocukları ırmağın ablasının konuşmasını dınlettım. Sapıgın korkktugunu gösteren bolumu de gosterdım. Hanı kotu adamlar degıl sadece tanıdığın bıldıgın bırı de sana zarar verebılır. sakın bana söylemeden karsı komsumuzun bıle evıne gırme (bızım sokak çıkmaz ve herkes bırbırını tanır yabancı da gırmez) Buna guvenıp çocukları sokağa salıyorum gercı herkes salıyor çocuklar bırbırleırnın evıne bahçelerden ıstedıgı gıbı gırıp çıkıyorlar ama artık kati kural getırdım. Arkadasının evıne gırecekse mutlaka bana haber vermesı ve evıne gıttıgı kısıye de anneme soyledım burda olduğumu bılıyor demesını tembıhledım. Kımse sana dokunamaz ogretmenın bıle olsa ceza bıle verecek olsa hıckımse sana dokunamaz dedım. tanısanız bıle kimseden Seker cukulata almayın. Sanlıyım kı almanyada okullarda çocuklarahayır demeyı ogretıyorlar. En son kreşte oğlumun kolundan cektıklerını gormustum de oğlumun yanında ogretmenıne sert tepkı vermıstım. Çocuk daha once ogretmenın bana kızabilecek bırı olduğunu dusunuyordu sımdı ıse öğretmenden hesap sorabılecegımı anlamıs durumda.

  En son İsvicredeki evimizin yakınında bır kresde erkek ogretmen çocukları orman gezısıne goturdugunde tacız ettıgı ortaya cıkmıs dıye tum kresı kapamışlar dıye duymuştum. Heryerde var bu olaylar. Bız çocuklarımızı guclu ve kendınden büyüklere karsı dık durup hayır dıyebılme gucu vermelıyız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah razı olsun senden. Çok iyi etmişsin. Maalesef bu tür olaylar dünyanın her yerinde artık. Her yerde çok dikkatli olmak lazım. Avrupayı bizden iyi yapan dediğin gibi caydırıcı olmaları ve hayır demeyi öğretmeleri. Türkiye'de özellikle kız çocuklarına hakkını savunma ve hayır deme hakkını vermiyoruz gözlemlediğim kadarıyla..

   Sil
 4. Ne diyeceğimizi bilemediğimiz olaylar yaşanıyor. Ne kadar üzücü...
  Doğru söylediniz, Allah'tan başka kimseye güvenemeyeceğiz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eskiden Müslümanlar arasında ahde vefa bitmiş dedirtmeyen insanlar vardı. Şimdi ne hale geldik. Maalesef tüm dünyada bu olayların büyük bir artış gösterdiği de malum. Gittikçe yozlaşıp sapkınlaşıyoruz.

   Sil
 5. İdam gelmeli , bu insanlıktan nasibini almamış , caniler daha fazla yaşatılmamalı ! Allah bunların şerrinden korusun . Küçük kardeşime kimseden birşey almasını söyledim , hatta tiyatro gibi anlatmaya çalıştım ama diyor ki ama insanlar iyiyse diyor açıklayamadım , şeker veren birinin kötü olmasını kabullenmiyor , bu kadar masum düşünüyorlar .
  Dediklerinin hepsine katılıyorum , birde çocukları korumak için severkende zorla sevmemek gerekmiş, öperken izin isteyip öpülmeliymiş , kardeşime hep böyle yapmıştık , geçen dışarı çıkardığım da parkta oynarken komşunun on yaşlarında ki çocukları geldi , öpmelerine izin vermediğini anlattı , ablam izin vermiyor demiş onlara . İzin vermiyorsa çocuğu öpmek bile bunları etkiliyor , çocukların hayır demesine izin vermek gerek .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok doğru yapmışsınız canım kutluyorum sizi. Sizden başka kimsenin şekerini almamasını tembihleseniz daha iyi olur :) İdam gelmeli bence de ama yakın tarihimizde böyle bir ihtimal bile yok.O yüzden cezaların ağırlaştırılması gerekli.Bu yüzden enerjimizi idam üzerine değil bunun üzerine yoğunlaştırmalıyız :)

   Sil